x

Estetik diş hekimliği

Kendinizi bilinçli hissetmenizi ve yontma dişleri, diş etlerini aldırma, renksiz dişler, şekilsiz dişler veya dişleriniz arasında istenmeyen boşluklar gibi kendinize olan saygınızı azaltabilecek çeşitli diş problemleri vardır. Bununla birlikte, günümüz teknolojisinin yardımıyla, diş hekimleri sağlıklı ve parlak bir gülümsememize yardımcı olacak yetenek ve becerilere sahiptir.

Estetik diş hekimliği, genel sağlık ve fonksiyonunun yanı sıra gülüşünüzün görünümünü, şeklini, rengini, hizalamasını ve boyutunu geliştirmek için beceri ve teknikleri içeren bir diş hekimliği dalıdır. Bazen insanlar estetik diş hekimliğine kozmetik diş hekimliği diyebilir, ancak ikisi de oldukça farklıdır. Estetik diş hekimliği, işlevselliği ve ağız sağlığı ile birlikte, estetik diş hekimliği işlevsellik ve ağız sağlığı ile birlikte daha iyi bir görünüm elde etmeyi amaçlarken, gülüşünüzü mükemmelleştirme hedefine sahip olmasından bağımsız olarak, kozmetik diş hekimliği gülüşünüzün görünümünü iyileştirir.

Yaygın olarak kullanılan birkaç estetik dişçilik tekniği:

Diş bağı – Çatlamış veya yontulmuş dişleri onarır ve renk bozulmalarını düzeltmeye yardımcı olabilir.

Kaplamalar – Dişler arasındaki boşlukları sabitleyin ve dişlerdeki çatlak veya talaşları gizleyin. Emayeyi korumak veya renk bozulmasını önlemek için dişin üzerine yerleştirilmiş ince porselen tabakalardır.

Dental İmplantlar – Kalıcı veya çıkarılabilir olabilen eksik dişler için protez protezi.

Dental Köprüler– Isırığı iyileştirmek ve ağız şeklini korumak için dişler arasındaki boşluğu doldurmak için kullanılır. Kalıcıdırlar ve düzenli ağız bakımı gerektirirler.

Dental Taç – Hasarlı, zayıf, çürüyen veya hassas bir dişi kapsayan bir başlıktır. Kapak, doğal diş şeklindedir ve porselenden yapılmıştır.

Gün geçtikçe, genel görünümünüzü ve gülümsemenizin sağlığını daha iyi hale getirmek için estetik diş hekimliği teknolojileri gelişmektedir.

Gülüşünüz konusunda güvensizseniz veya estetik diş hekimliği tedavisine ihtiyaç duyuyorsanız, Burhanoğludental, gülüşünüzü olması gereken yere götürmenize yardımcı olabilir.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.